Sokat érhet a belgák elleni siker - Második meccsét is megnyerte a leány válogatott

Sokat érhet a belgák elleni siker - Második meccsét is megnyerte a leány válogatott

A Csehország elleni győzelem után vasárnap a vereséggel rajtoló Belgium várt a magyar U16-os leány röplabda válogatottra az Európa-bajnokságon. A mieink remekül kezdtek, és a vártnál simábban nyerték az első játszmát. A folytatásban is pontosan játszott Kőnig Gábor együttese, Jámbor ütéseivel szemben nem nagyon volt elleneszere a vendégeknek, így a második felvonást is nyerte a válogatott. A harmadik szettben ugyan zömében Belgium vezetett, de a hajrában volt esélye a magyar csapatnak arra, hogy lezárja a meccset, de ez nem sikerült. A negyedik játszmában viszont igen, 3-1-re győztek a mieink, és ezzel nagy lépést tettek a továbbjutás felé. Hétfőn Lengyelországgal találkozik a gárda. 

Leány U16-os Európa-bajnokság, csoportkör, 2. forduló:

Magyarország–Belgium 3:1 (14, 17, -23, 20)

A magyar válogatott Eb-mérkőzései (Nyíregyháza, Continental Aréna):
Július 12. hétfő, 17:30 Magyarország–Lengyelország
Július 14. szerda, 17:30 Magyarország–Törökország
Július 15. csütörtök, 17:30 Magyarország–Oroszország