Felkészülés – vereséget szenvedett a Nyíregyháza
Negyedik felkészülési mérkőzését játszotta a Szpari.

DVSC-TEVA–Nyíregyháza Spartacus 7–1 (1–0)
Debrecen: Verpecz - Lázár, Morozov, Mészáros, Korhut, Jovanovic, Szakály, Bouadla, Sós (Balogh 68. p.), Sidibe, Kulcsár

Vezetőedző: Kondás Elemér

Nyíregyháza: Ovszijenko - Rubus, Ivanovs, Törtei, Bosnjak (Dartsimelia 63. p), Arziani (Szokol 61. p), Zofcák (Koller 66. p), Kostic (Abdouraman 46. p), Pákolicz (Seydi 46. p), Halenár, Pekár

Vezetőedző: Mátyus János

Az első félidőben kiegyenlített volt a mérkőzés, a legnagyobb helyzet Kostic előtt adódott, aki kapásból lőtt fölé, majd egy szögletet követően ismét Kostic lőhetett. A 43. percben viszont vezetést szerzett a Debrecen, egy jobb oldali beadás végén Kulcsár fejelt a kapuba, 1–0. Fordulás után azonnal növelte előnyét a DVSC, egy szöglet után kipattanó labdát Kulcsár helyezett a kapuba. Az 51. percben Sós húzott el a bal oldalon, Ovszijenko mellett is eltolta a labdát, majd a kapuba gurított, 3–0. A másik kapu előtt Pekár került ziccerbe, de Verpecz fogta a lövést, majd a 63. percben újabb hazai gól következett. Megint egy beadás szélről, ezúttal pedig Sidibe fejelt a kapuba. A hajrában aztán potyogtak a gólok. Előbb Sidibe szerezte meg második találatát, majd Abdouramant lökték el a 16-oson belül. A büntetőt Koller Krisztián értékesítette, 5–1. A 85. percben viszont megint a hazaiak örülhettek, ismét Sidibe bólintott a kapuba, majd egy szóló végén Bouadla állította be a 7–1-es végeredményt. A Szpari vasárnap reggel indul a törökországi edzőtáborba.

Dankó L.