Retro fesztivál

Keresztes Ildikó, Marót Viki, Geszti Péter, Pataky Attila, Somló Tamás, valamint az Abrakazabra együttes is közönség elé lépett péntek este a Buszacsában. A 7. Retro fesztiválon a sztárkavalkád mellett Luca napi Pálinkaünnepet is tartottak, ami garantálta a jókedvet.

Olyan sokan voltak kíváncsiak a 7. Retro fesztivál fellépőire, hogy akár a „telt házas rendezvény” táblát is kitehették volna rendezők a bejárati ajtókra. Keresztes Ildikó egyenesen Amerikából, San Diegóból repült Nyíregyházára. A X-faktor egykori mentora azt is elárulta, idén 25 éve áll színpadon. A művésznő a koncertja után nyíregyházi barátival mulatott, majd szombat reggel Marosvásárhelyre utazott a szüleihez. A korábban apácának készülő Marót Viki a Nova Kultúr Zenekar közreműködésével, bizonyította be, hogy Flipper Öcsi húgának talán mégiscsak jobban áll a színpad, mint a fityula. A 67 éves Somló Tamás fiatalokat megszégyenítő lazasággal zenélt Nyíregyházán. A bulvárújságok szerint a kiváló muzsikusnak összesen 16 gyerek van, de a Nyíregyházi Televízió kamerái előtt azt nyilatkozta, már nem akar többet. A meglévőkkel szeretne minél több időt tölteni. Hozzáfűzte, már nősülni sincs újból kedve. A 60 éves Pataky Attila egy olyan bőrdzsekiben énekelte az Edda legnagyobb slágereit, amit még az együttes megalakulása idején vásárolt a 70 eves évek végén. Pataky Attila igencsak meglepődött, amikor dr. Kovács Ferencet konferálták be mellé a színpadra. Nyíregyháza polgármestere az énekest „Az Év Eladóművésze Nyíregyházán” díjjal tüntette ki. Az idén fél évszázados Geszti Péter a Gringó Sztárral közösen mozgatta meg a slágereit vele közösen éneklő rajongókat. A debreceni Abrakazabra zenekar, akik egy kis bemelegítés után Keresztes Ildikót is kísérték idén 15 éve játszanak együtt a színpadon. Egy hónapja Debrecenben Megakoncertet rendeztek az évforduló alkalmából, Somló Tamás, Keresztes Ildikó akárcsak Nyíregyházán, akkor is a sztárvendégük volt.

Részleteket sztárinterjúkkal szilveszterkor láthatnak a nézők, csak a Nyíregyházi Televízióban!

(fotók: retrofm.hu)