Részleges látogatási tilalom a Jósa András Oktatókórházban
A kismamák, az újszülöttek és a gyermek betegeink védelmében a Jósa András Oktatókórház vezetése részleges látogatási tilalmat rendelt el. Az elmúlt hetekben országos viszonylatban megszaporodtak az influenzagyanús megbetegedések és a hurutos, légúti fertőzések.

A részleges látogatási tilalmat az intézmény vezetése 2015. február 9-étől a kórház Szülészeti és a hozzátartozó Újszülött részlegén, illetve a Gyermekosztályán rendelte el visszavonásig.

Tekintettel arra, hogy a szezonális influenza alakulásáról a Jósa András Oktatókórháznak nincsenek még adatai, ezért arra kérik a lakosságot, hogy mind a betegek, mind a saját érdekükben a kijelölt részlegeken ne látogassák a hozzátartozójukat, a tilalom alá nem tartozó osztályokon pedig a fertőzésveszély minimalizálása érdekében csak egyesével és csak egészséges felnőttek jöjjenek beteget látogatni.