Pótpapákat kapott a Nyíregyházi Állatpark tevéje!
Fotók: Nyíregyházi Állatpark

A Nyíregyházi Állatpark kétpúpú teve csikója születésekor elárvult, így a gondozók vették át a pótpapa szerepét.  A jelenleg 8 hetes kanca már túl van a legkritikusabb időszakon és szépen gyarapodik- olvasható az Állatpark Facebook oldalán. Az állatgondozók eleinte 2 óránként, most viszont már csak naponta 5x etetik szarvasmarha tejpótló tápszerrel.

-A Nyíregyházi Állatpark csapata nagy tapasztalatokkal rendelkezik kisállatok nevelésében, hiszen az évek során már többször előfordult, hogy kis zsiráfot, bölényét vagy tevét kellett nevelni. A jelenleg 50-60 kilogramm súlyú állat hosszú, vékony lábaival és aprócska púpjaival egyelőre jóval elmarad a felnőttek méretétől, ám ha megnő, testtömege elérheti majd a 400 kilogrammot. Az Ázsia sivatagos részein őshonos, nagyobbrészt már háziasított állatfaj kiválóan alkalmazkodott élőhelye szélsőséges időjárási körülményeihez, kitűnően viseli a forróságot és a fagyot, illetve víz- és táplálékhiányt is. A közhiedelemmel ellentétben, púpjaiban nem vizet, hanem zsírt raktároz, amelyből energiát képes nyerni hosszú vándorlásai alatt. A kis teve kanca ahogy teljesen átáll a szálas takarmányra és felerősödik, csatlakozik majd a kétpúpú teve csapathoz.