Pert nyert a Lakásszövetkezet
Elutasította a felperes kérelmét a Nyíregyházi Törvényszék a Nyíregyházi Lakásszövetkezet tagságának szinte egészét érintő, egyszeri 10 ezer forint összegű pótbefizetési kötelezettség kivetéséről szóló perben.

A felperes, a lakókból álló közösség megkérdőjelezte a pótbefizetés kivetésének jogszerűségét. Azért indítottak pert a Lakszöv ellen, mert szerintük jogszabálysértő az a 2013 augusztusában született határozat, amelyben a Lakszöv – a likviditási problémáival indokolva – a tulajdonosok számára pótbefizetést írt elő, amelynek a fizetőképesség helyreállítása után a teljes összegét a pénzösszeget befizetők számára jóváírja. A felperes azt sérelmezte, hogy a pótbefizetési kötelezettséget egységesen állapították meg, nem épületenként és tulajdonosonként külön-külön, és fizetésre kötelezték azokat a tulajdonosokat is, akiknek nincs hátralékuk. A bíróság ítéletében elutasította a felperes keresetét, és 300 ezer forint perköltség megfizetésére kötelezte. Az ítélet indoklása szerint a Lakszöv likviditási problémája indokolttá tette a pótbefizetést. Az ítélet nem jogerős.