Ötödik meccse után is százszázalékos a Sunshine NYÍKSE a bajnokságban

A Békés U23 vendége volt a férfi kosárlabda NB-II-ben a Sunshine NYÍKSE. A nyíregyháziak az első helyről várhatták a találkozót. Hazai ponttal indult a meccs, de Befahy azonnal egy triplával válaszolt. Sok volt a kihagyott lehetőség,  8-7 után percekig egyik csapat sem talált be. Végül a negyed végére is maradt a szoros állás. A folytatásban rendre a Nyíregyháza vezetett, de minimális volt az előny, főleg Asztalos és Tisza volt ekkor ponterős. A nagyszünetre sikerült öt ponttal elmenni, de az igazi áttörést a harmadik felvonás eleje hozta. Földesi egymás után két hármast dobott, majd Kósa percei következtek. 23-5(!)-re nyerte a negyed első felét a NYÍKSE, és ezzel el is dőlt a meccs, csak a különbség volt kérdéses.  A csapat ötödik meccsén ötödik győzelmét aratta, és továbbra is vezeti a bajnokságot.  

Békés U23 – Sunshine NYÍKSE 62-99 (19-20, 18-24, 13-27, 12-28)

NYÍKSE:  Asztalos 20, Kósa 14, Tisza 14, Földesi 13, Befahy 6
Csere:  Gáspár 1, Zajácz 10, Csirpák 10, Bíró 9, Hegyi 2

vezetőedző: Kovács Tibor