Ősztől indulhat a Szpari II.

Ősztől indulhat a Szpari II.
Jelezte indulási szándékát a szövetség felé a Nyíregyháza Spartacus, így a következő szezonban indulhat a Spartacus II.

A 2015/2016-os bajnoki szezonban már megyei I-es együttest is indít a Nyíregyháza Spartacus. A klub tárgyalt az ügyben a szövetség képviselőivel.

– Jelezte számunkra a Szpari, hogy a következő szezonban fiókcsapatot szeretne indítani. Mivel NB I-es licenszel rendelkezik, így ennek semmilyen akadálya nincs, alanyi jogon nevezhet nyáron a megyei I-es bajnokságba – mondta Krizán Sándor, az MLSZ Megyei Igazgatóságának vezetője.

A fiókcsapattal több célja is van a Spartacusnak. Főként a tehetségek megtartásában lehet fontos szerepe.

Ahogy azt már korábban is jeleztük, a fiatal labdarúgóknak szeretnénk versenylehetőséget biztosítani. Az akadémistáknak, a megyei tehetségeknek, és azoknak, akik a felnőtt keret tagjai, de különböző okok miatt ott nem szerepelhetnek. A célunk az, hogy a csapat minél hamarabb felkerüljön az NB III-ba. Több edzőjelölttel is egyeztettem már, rövidesen döntés születik, hogy ki irányítja majd a csapatot – mondta Brekk János szakmai igazgató.

D. L.