Örkény István: Tóték - A Veres 1 Színház előadása Nyíregyházán
A Veres 1 Színház előadása Nyíregyházán, április 23-án (Fotó: internet)

A Veres1 Színház Örkény István: Tóték című előadásával vendégszerepel április 23-án Nyíregyházán. A tragikomédiát a Váci Mihály Kulturális Központban mutatják be. 

Egyetlen levél! Egyetlen örömhír ...amelyben Tóték frontkatona fia tudatja, hogy szeretett őrnagyát és annak lerongyolódott idegrendszerét a szülői házba küldi regenerálódni. Elvárás csak alig – nem bírja a lármát, és nagyon érzékenyen reagál egyes szagokra – a család mégis megszállott alázattal vág bele az illusztris vendég fogadásába, hiszen tudják, tőle függ Gyula fiuk sorsa, hovatovább élete.

Azonban az őrnagy érkeztével a képtelen kívánságok sora csak szaporodik: és mert muszájról szó sincs, ennélfogva minden kötelező.Udvarias kíméletlenség és eszelős szolgalelkűség viadala költözik a hevenyészett idillbe.