Nyíregyházán is havazott

Nyíregyházán is havazott

Éjszaka az ország nagy részén hullt a hó, de vasárnap már számottevő friss hóréteg nem valószínű. A déli órákra az ország nagy részén megszűnik a csapadék, a napos időt felhőátvonulások, futó záporok, hózáporok zavarhatják.
Az északnyugatira forduló szél egyre több helyen megerősödik, gyakran viharossá fokozódik. Az ország középső sávjában viharossá fokozódó északnyugati szelet az Észak-Dunántúlon és a középső megyékben 65-80 km/h-s lökések kísérik.
Hét megyében van érvényben elsőfokú figyelmeztetés a meteorológiai szolgálat tájékoztatása szerint.

A képre kattintva galéria nyílik.

A nap második felében a Dunántúlon helyenként zápor, hózápor esetleg hódarazápor alakul ki, kis eséllyel dörgés, villámlás kíséretében.
Az erős szél miatt a ténylegesnél hidegebbnek érezhetjük a levegőt. A legmagasabb nappali hőmérséklet 5 fok körül alakul. Késő este -4, +1 fok valószínű.

met.hu