Nyíregyháza lesz a Rally Hungary központja! De ez útlezárásokat is jelent!

Október 6-8. között, egy év kihagyás után ismét Rally Hungary-re készül a rali Európa-bajnokság mezőnye, amelynek a központja és szervizparkja ezúttal is Nyíregyházán lesz. Az októberi hétvége folyamán a városban tartanak kvalifikációs szakaszt és belvárosi gyorsasági szakaszt, ezek előtt pedig pályabejárást is, amelyek miatt útlezárásokra kell majd számítani.

Kvalifikációs szakasz időpontja: október 6. (péntek) 14:46

Belvárosi gyorsasági szakasz időpontja: október 7. (szombat) 12:47

Az útlezárás a csatolt térképeken feltüntetett utcákat érinti.

A feltüntetett útszakaszok az alábbi időpontokban lesznek lezárva:

  • Pályabejárás miatt csütörtökön (október 5.): 19:00 és 22:30 között.
  • A kvalifikációs szakasz miatt pénteken (október 6.): 09:30 és 16:00 között (érintett utcák: Bem József u., Rozsrétszőlőn: Szabadság u., Főzde u. Hajlás u., Kerülő u., Homok u.)
  • A belvárosi gyorsasági szakasz miatt szombaton (október 7.): 07:00 és 16:30 között a Tokaji úton egész hétvégén megnövekedett forgalomra kell számítani a városból kifelé vezető irányban, a szervizpark miatt.

A célceremónia a Kossuth téren vasárnap (október 8-án) 16:45 órakor kezdődik.