Nyíregyháza ismét Bielsko-Bialában járt, a Partnervárosok Fesztiválján

Nyíregyháza ismét Bielsko-Bialában járt, a Partnervárosok Fesztiválján

15. alkalommal rendezték meg Bielsko-Bialában a Partnervárosok Fesztiválját, ahol Nyíregyháza is képviseltette magát. 2018-ban írta alá városunk és a lengyelországi Bielsko-Biala a partnervárosi együttműködést, s azóta is lankadatlan az együttműködés a két város között.

A Fesztiválon résztvevő városok bemutathatták saját területük kultúráját, turisztikai látnivalóit.

Nyíregyházát a Nyíregyházi Turisztikai Nonprofit Kft. munkatársai képviselték a főtéren felállított sátorban. A kiadványok mellett az „Aranykapu Népművészeti Egyesület” kézműveseivel is találkozhattak az érdeklődők, akik nemcsak gyönyörködhettek a termékekben, hanem meg is vásárolhatták a gyöngyfűző és keresztszemes készítő remekeit.

Idén negyedik alkalommal mutatkoztunk be ebben a lengyel városban, s a folyamatos jelenlétünk a Fesztiválon, valamint több médiafelületen és közösségi oldalon való hirdetéseink is hozzájárulnak ahhoz, hogy egyre több vendég érkezik Bielsko-Bialából Nyíregyházára.

– tájékoztatta szerkesztőségünket Furkóné Szabó Marianna, a Nyíregyházi Turisztikai Nonprofit Kft. ügyvezetője

Kapcsolódó galéria

Nyíregyháza ismét Bielsko-Bialában járt