Nappali ellátó – Új szolgáltatásokkal várják az ellátásra szorulókat az Őz utcában

Szenvedélybetegek nappali ellátásával bővült Nyíregyháza szociális hálója, mely az Őz utcán újonnan kialakított gondozási központban érhető el. Az intézményben összesen 65 fogyatékkal élő, pszichiátriai beteg, illetve szenvedélybeteg nappali ellátásáról tudnak gondoskodni, melyet étkezéssel együtt biztosítanak a rászorulóknak.

Az intézményben új és meglévő szolgáltatásokkal várják a gondozásra szoruló helyi lakosokat. A gondozási központ korábban is meglévő szolgáltatásai közül ide költözött a fogyatékkal élők ellátása, valamint a fejlesztő foglalkoztatás, amely korábban a Tiszavasvári úton működött, de ezek mellett számos további szolgáltatással is várják a gondozásra szorulókat. A nappali ellátó központ közel ezer négyzetméteren, tágas foglalkoztatókkal és közösségi terekkel várja a meglévő és az új ellátottakat. A teljesen akadálymentes épületben a nemenkénti fürdőszobák, tornaterem és tankonyha mellett konferenciaterem is található – tette hozzá az igazgató, aki elmondta, összesen 65 ember nappali ellátásáról tudnak gondoskodni a központban. A Nyíregyházi Szociális Gondozási Központ igazgatója hozzátette, 2020. július elseje óta demens nappali ellátással is kibővült a szolgáltatásuk, melyet két idősklubban indítottak be Nyíregyházán.