Nagy csatában kapott ki a Szpari az MTK-tól
Fotó:nso.hu

Budapesten lépett pályára a Szpari.

Az MTK vendége volt a Nyíregyháza Spartacus. Fejér Béla és Myke Ramos sem léphetett pályára korábbi sérülése miatt a fővárosban.

MTK Budapest - Nyíregyháza Spartacus 2-1 (0-1)

Új Hidegkuti Stadion

Jv: Zierkelbach Péter (Rózsa Dávid, Szabó Dániel)

MTK: Rácz -Varju, Kocsis G.(Szépe 28.), Bobál D., Vadnai(Poór 28.), Kata, Bognár I., Stieber, Kovács M.(Horváth 81.), Németh K., Mezei (Zuigéber 62.)

Vezetőedző: Horváth Dávid

Nyíregyháza: Hrabina - Farkas B.(Kiss Á.67.),Szokol, Baki, Jánvári, Nagy B.(Adamcsek 78.), Csősz(Sigér 58.), Pekár(Vass P.78.), Kovácsréti, Gresó(Pataki 58.), Novák

Sportigazgató: Fekete Tivadar

A találkozóra szép számban érkeztek nyíregyházi szurkolók, akik remek hangulatot teremtettek.

1. perc Bognár került rögtön helyzetbe, de nem találta el jól a labdát.

6. perc GÓÓÓL! Vezet a Szpari! Kovácsréti Márk szöglete után Baki Ákos melléről Kocsist érintve került a kapuba a labda, 0-1.

8. perc Jánvári kifejelt labdáját Mezei 17 méterről, középről nem sokkal a bal kapufa mellé lőtte.

15. perc Csősz próbálkozott egy csavarással a tizenhatoson kívülről, jobb lábas, magas lövése a kapu mellé szállt.

22. perc Kata kapott sárga lapot.

25. perc Kocsis és Vadnai fejeltek össze, egyikük sem tudja folytatni.

35. perc Kovácsréti indult el a jobb oldalon, majd egy csel után fölé lőtt a 16-oson belülről.

39. perc Németh kapott sárga lapot reklamálásért.

42. perc Gresó elé került a labda Csősztől, de a 17 méteres lövés mellé ment.

43. perc Stieber csavart mellé centikkel 18 méterről.

45. perc Kovács veszélyes beadása ment el a kapu előtt keresztbe. Maradt az MTK-nál a labda, és Németh elől Hrabina szerezte meg kivetődve.

45+2. perc Bognár beadása után Szépe lőtt középről fölé.

Vége az első félidőnek, Baki Ákos góljával vezet a Szpari a szünetben.

46. perc Egyenlített az MTK, Stieber passza után Németh lőtt jobbról a hosszú sarokba, 1-1.

50. perc Pekár lőtt 17 méterről, de lecsúszott a labda, így nem volt pontos a kísérlet.

56. perc Stieber csavart kapura veszélyesen, Hrabina nagyot védett.

60. perc Kovácsréti kapott sárga lapot.

65. perc Zuigéber került nagy helyzetbe, Hrabina hárított a zeccernél.

72. perc Fordít az MTK. Varju tört be a 16-oson belülre, szerencséje is volt, majd Hrabina hárította a próbálkozását, de Németh érkezett a kipattanóra, és a kapuba passzolt közelről, 2-1.

75. perc Kovácsréti egyenlíthetett volna, de közeli lövésénél nagyot védett Rácz.

80. perc Varju találta el közelről Baki kezét, 11-es. A büntetőt Németh végezte el, de fölé lőtt.

83. perc Nagy helyzet maradt ki, Novák jobbról érkező beadására Vass P. jött középen, és centikkel ment mellé a lövése.

90. perc Németh második sárgáját is megkapta, így kiállította a játékvezető.

91. perc Novák találta a kapuba középről, de egy picivel előrébb volt, így les miatt nem adták meg a gólt.

Vége a mérkőzésnek, bár vezetett egy félidőn át a Szpari, végül pont nélkül maradt.

Horváth Dávid: - Elkerülhető gólt kaptunk, majd ötletes, gyors játékkal sikerült fordítani a második félidőben. Az utolsó pár percre kicsit elvesztettük a kontrollt, de elégedettek lehetünk.

Fekete Tivadar:- Nem sok hiányzott a pontszerzéshez. Sokat léptünk előre, így a vereség ellenére büszke vagyok, mert egy bajnokaspiránstól kaptunk ki. Mentálisan végre láttam a szenvedélyt a játékosokon, és voltak olyan részek melyek jól működtek.

Fotó:nso.hu