Mulattak az Örökzöldek

Közel száz nyugdíjas gyűlt össze, hogy egy vidám délutánt töltsenek el együtt a farsang jegyében. Sebestyén Józsefné, Komáromi Géza, Szikszai Mihályné, Lentvorszkiné Noviczky Erzsébet és Zsippai Györgyné farsangi verset adott elő, Gyurján János és Illés János magyar nótákat, Jakab Sándorné pedig régi slágereket énekelt.

A rendezvényen bemutatkozott az újonnan alakult Örökzöld nyugdíjasok énekkara is, a színjátszó csoport „Vénasszonyok” című előadása pedig nagy sikert aratott. A cukorbetegek egy monológot adtak elő és a Tirpák népzenei együttes tirpák népdalokkal szórakoztatta a közösséget. A műsor utolsó száma a farsangi álesküvő volt, mely meghozta a kedvet a táncra. A zenét Bálint Pál, a Nyíregyházi nyugdijasok kedvenc zenésze szolgáltatta.

– A következő közös összejövetel az őszi szüreti bál lesz. Ezek a rendezvények elfelejtetik velünk, hogy megöregedtünk, de a szeretet összetart bennünket – hangsúlyozta Szondy Barna, az egyesület elnöke.