Míg a versből dal lesz

Míg a versből dal lesz

A megyében közkedvelt, de országosan is ismert Dongó Együttes régi múltra tekint vissza. Eredményeikhez tartozik, hogy 1984-ben, a Békedal Fesztiválon kb. 6-700 pályázó közül bekerültek a legjobb húszba, bemutatkoztak már a moszkvai televízióban, meghívást kaptak Ausztráliába, itthon pedig minden jeles napon ők a biztos műsorszám. Noha az idők folyamán többszöri átalakuláson mentek keresztül, ez sikerükön mit sem változtatott: az elmúlt években megjelent önálló hat lemezükből kettő aranylemez lett.

ÉNEK A BORRÓL, NŐKRŐL

– Újdonság az együttes életében, hogy hölgyek is bekerültek a csapatunkba, akik nem mellesleg kiváló zenészek is – hangsúlyozta Balázsi Gyula, aki jelenleg az egyetlen alapító tag a régi dongóból. Érdeklődésünkre elmondta, hogy a dalaikat maguk szerzik, ami egyébként újdonságnak számít a 20 évvel ezelőtti Dongó repertoárjához képest, hiszen akkor még gyakorta vettek át versmegzenésítéseket más együttesektől. Eddig minden korosztálynak játszottak már, s igaz, hogy sokan gyermekdalok előadójaként ismerik őket, de emellett igen komoly felnőttműsorral rendelkeznek. Az pedig különös jellemzője a zenekarnak, hogy van közöttük mérnök, énektanár, de ügyfélszolgálati munkatárs is. Balázsi Gyula hozzátette, szintén a dongó érdekessége: több hangszert is megszólaltatnak egy koncerten, repertoárjukat pedig a sokszínűség jellemzi. Évente 40-50 fellépésük van, és bíznak benne, hogy a Dongó sikere a következő 20 évben is töretlen lesz.

Szerző: Bruszel Dóra