Megtartották a Pinokkió című előadás olvasópróbáját

A Pinokkió című előadás olvasópróbáján jártunk, melynek bemutatója október 13-án lesz a Nagyszínpadon. Az előző évadban nagy sikert arató Misi mókus családi musical rendezője, Peller Károly álmodja színpadra a fabábból lett kisfiú történetét.

Mindenki jól ismeri a világ leghíresebb fabábjának történetét. Legalábbis azt hisszük! Mert igazság szerint leginkább a különböző feldolgozásokat ismerjük, Carlo Collodi regényének, a Pinokkió kalandjainak ugyanis több száz filmes és színpadi átirata létezik. Mi most megpróbálnak az eredeti műhöz visszakanyarodni, igyekeznek minél jobban megőrizve, megmutatni lehengerlő humorát és magával ragadó, pergő történetét.


Az előadás Pinokkióról, a rakoncátlan fabábról szól. Nem rosszaságból, hanem kíváncsiságból, jóhiszeműségből hallgat ő a gonosz csábításokra, így aztán mindig bajba, vagy újabb és újabb izgalmas kalandokba keveredik.

 

Szereplők:

Pinokkió: Tar Dániel / Horváth Viktor

Gepetto, Fogadós, Galamb, Halász: István István

Róka, Antonió, Bábos, Igazgató: Nagyidai Gergő

Tücsök, Arlekinó: Kuthy Patrícia / Széles Zita

Tündér, Pulcsinella: Kiss Eszter Júlia

Kandúr, Rendőr, Kanóc: Kovács Balázs / Hajdú-Sobor Csaba m.v.

Díszlet– és jelmeztervező: Varsányi Anna

Dramaturg: Varsányi Anna

Bábtervező: Csonka Erzésbet

Súgó: Hugyecz Vivien

Ügyelő: Holló Arnold

Rendezőasszisztens: Demeter Anna

Rendező: Peller Károly

 

Bemutató:

2023. október 13. (péntek), Nagyszínpad