Megmarad a színház támogatása

Megmarad a színház támogatása

A képviselő azt mondta, 17 és fél millió forinttal kapott volna kevesebbet a nyíregyházi teátrum az előző évi támogatáshoz képest. A Móricz Zsigmond Színház Nonprofit Kft.-nek az úgynevezett kiemelt minősítésű színházművészeti szervezetek művészeti és létesítmény-gazdálkodási célú támogatására összesen 341 millió forintot irányzott elő a költségvetés. Ez az összeg a legmagasabb a vidéki, nem nemzeti minősítésű színházak között.

Jelenet a nem rég bemutatott Ellopott futárból.

Vinnai Győző kifejtette: "Tavaly sikeres évet zárt szakmailag a színház, és mondhatni a kultúra egyik fellegvára Nyíregyházán és az egész megyében, hiszen a megyéből is jönnek az előadásokra. Nagyon színvonalas előadások voltak és megdöbbenve tapasztaltuk Petneházy Attila képviselő társammal hogy kevesebb pénzt irányoz elő a jövő évi büdzsé a nyíregyházi Móricz Zsigmond Színháznak, éppen ezért egy módosító indítványt fogalmaztunk meg. Elmondtuk azt, hogy mennyire szeretik a színházat, mennyire látogatott a színház, az egyik legtöbb bérletes itt van az országban, növekedett itt a bérletesek száma és mi határozottan azt fogalmaztuk meg a módosító indítványba, hogy nem csökkenhet a színház költségvetése. Ezért egy 17,5 milliós módosító indítványt nyújtottunk be, hogy legalább a tavaly szinten meglegyen a költségvetése. Ezt a kormány elfogadta és a parlament megszavazta."