Megizzasztotta a Fatumot az MTK, de győzött a női röplabda együttes a bajnokin
Fotó: Trifonov Éva

Zárt kapuk mögött pótolták a koronavírus-fertőzés miatt elhalasztott Fatum Nyíregyháza-MTK női röplabda mérkőzést az Extraligában. A fővárosiak egy hónapja nem léptek pályára bajnokin, és az első szettben ez érződött is a játékukon. Lacombe Zsófiáról szólt ez a játékrész, a nyíregyháziak ütője hiba nélkül használta ki lehetőségeit. A hazaiak simán nyerték a játékrészt, és talán ez túlzottan meg is nyugtatta az együttest, mert a második felvonás eleje a fővárosiaké volt. Kilyénfalvi egymás után blokkolt, Vezsenyi pedig pontosan támadott, és a szettet végig vezetve nyerte az MTK, így egyenlített.

A harmadik játszma kiélezett csatát hozott, a csereként beálló Varga Eliza is több szép pontot szerzett, de végül izgulni kellett a hajrában. A Fatum viszont első játszmalabdáját értékesítve nyerte a szettet, és 2-1-re vezetett. A negyedik felvonás hasonlóan szoros volt, a végjáték kezdetén 20-18-nál még az MTK állt jobban. Ralitsa Vasileva viszont egymás után többször pontosan támadott, ezzel fordított a Nyíregyháza, és 3-1-re megnyerte a meccset.

 

Fatum Nyíregyháza - MTK 3-1 (12, -21, 23, 23)

Nyíregyháza: Vasileva 15, Najdic 1, Lacombe 23, Radosová 16, Lászlop 5, Pintér 6

Csere: Tóth F., Tóth D. (liberók), Inneh-Varga 7, Fuchs

vezetőedző: Németh Szabolcs  

Kapcsolódó galéria

FATUM Nyíregyháza-MTK Budapest Extraliga 3. forduló