Második hely a Magyar Kupában - Závaczki Bálint dobogóra állhatott

Második hely a Magyar Kupában - Závaczki Bálint dobogóra állhatott

A karanténhelyzet miatt egy kettészakadt szezon folytatásaként az elmúlt hétvégén rendezte meg a Magyar Golfszövetség az idei második kiemelt versenyét. Még márciusban Cipruson került sor az első kiemelt versenyre a Hungarian Winter Cup-ra, melyet városunk kiváló golfozója, Závaczki Bálint nyert meg. A mostani második állomás a Magyar Kupa volt, mely a Pannónia Golf Klubban került megrendezésre. Bálint a hazai pályának számító versenyre esélyesként érkezett. Bár az elmúlt időszakban a járvány és az érettségi vizsgákra való felkészülés miatt kicsit kevesebb idő jutott a minőségi edzésekre, két napi jó eredménnyel a Kupa második helyét szerezte meg. +2 és -2-es eredménye hozta meg számára azt, hogy az évi öt kiemelt versenyhelyezések összesítésében az első helyen várja a Magyar Felnőtt Bajnokságot. Időközben külföldi versenyek is bekerülnek Bálint versenynaptárába, amelyek a szezon hátralévő részében minden hétvégére elfoglaltságot jelentenek, valamint lehetőséget a világranglistás pontok gyűjtésére.