Marso-NYKK – jövőre is az élvonalban

Marso-NYKK – jövőre is az élvonalban
Győzött a MAFC ellen, és ezzel bennmaradt a férfi kosárlabdacsapat.

Másodszor sem volt izgalommentes a Marso-NYKK és a MAFC összecsapása. Legutóbb döntetlennél áramszünet miatt félbeszakadt a meccs, ezúttal pedig az első negyed után úgy tűnt, a fővárosiak jártak jobban az újrajátszással. A második negyedben viszont előbb egyenlített, majd a vezetést is átvette a Nyíregyháza, és ekkor már látszott, ismét a hajrá dönt majd arról, ki nyeri a találkozót. Így is lett, bár a harmadik negyedben tovább növelte a különbséget az NYKK. A végén viszont ismét izgulni kellett, de a Nyíregyháza minimális különbséggel győzött, és ezzel a hátralévő meccsek eredményétől függetlenül bennmaradt az élvonalban. 

Marso-NYKK–MAFC 74–72 (18–22, 25–19, 21–15, 10–16)
Bujtosi Szabadidő Csarnok
Vezette: Györffy P. A., Fodor A., Rácz Zs. (Balogh)

NYKK: Szavics 4, TAYLOR 18/3, VASZOJEVICS 15/3, Kolarics 7/3, Radenkovics 6. Csere: Nagy 8, Kósa 2, MOLNÁR 14/3

MAFC: Fodor 13/6, Misek 2, TURSICS 15/9, HUNTER 8, Glenn 5. Csere: TOUTZIARAKISZ 24, Lakits -, Faragó 5/3

Sitku Ernő vezetőedző: – A legfontosabb, hogy nyertünk, bár görcsösen játszottunk. A fiatal Molnár Marcell viszont csereként beállva sokat tett hozzá a győzelemhez.

Dankó L.