228 cm – az olimpiai indulás határa

228 cm – az olimpiai indulás határa
Európa-bajnokságra és világbajnokságra készül Bakosi Péter. A nyíregyházi magasugró számára sűrű lesz az idei program.

228 centimétert, azaz új egyéni csúcsot kellene elérnie Bakosi Péternek ahhoz, hogy kvalifikálja magát az olimpiára. Az atléta most Székesfehérvárra utazik edzőtáborba, ahol német versenyzőkkel együtt készül a szabadtéri idényre. Sűrű lesz a programja, hiszen Európa-bajnokság és világbajnokság is lesz idén. A fiatal nyíregyházi sportoló néhány hete a felnőtt fedettpályás EB-n belekóstolhatott, milyen egy nagy nemzetközi viadal hangulata.
– Prágában egy jégkorongcsarnokot alakítottak át, így húszezer néző férhetett be. Még az edzőm is azt mondta, ilyennel ő sem találkozott fedettpályás versenyen. Fergeteges volt a hangulat, óriási volt a hangzavar, alig hallottuk egymást. Nagyon izgultam, és sajnos ez az eredményemen is meglátszott, mert nem úgy sikerült a verseny, ahogy szerettem volna. A felkészülésem sem volt zökkenőmentes, influenza miatt sokat ki kellett hagynom, de rengeteget tanultam az EB-n, amit kamatoztathatok majd a korosztályos Európa-bajnokságon. Ott szeretnék dobogóra állni – mondta Bakosi Péter, a Nyíregyházi Sportcentrum atlétája.

Dankó L.