Maradt a százszázalékos mérleg - Ezúttal is nyert a Sunshine NYÍKSE

Maradt a százszázalékos mérleg - Ezúttal is nyert a Sunshine NYÍKSE

Hazai környezetben lépett pályára a bajnokságban a Sunshine NYÍKSE. Az NB-II-es kosárlabda együttes a Mezőberényt fogadta, a nyíregyháziak pedig szerették volna megőrizni 100%-os mérlegüket. Remekül kezdtek a mieink, 11-0-nál időt is kellett kérniük a berényieknek, de a palánk alatt továbbra is rendre eredményes volt a NYÍKSE. A második negyedben gyors indulásokkal hamar megduplázta előnyét a hazai csapat, így a nagyszünetben jelentős volt a különbség. A harmadik játékrészben a biztos vezetés tudatában több volt a hiba a mieinknél, de így is több mint harminc pont volt a két gárda között a záró felvonás előtt. A végén már csak a különbség volt a kérdés, a NYÍKSE 116-67-re győzött, és továbbra is veretlen a bajnokságban.


Sunshine NYÍKSE–Mezőberényi KK 116-67 ( 28-18, 26-12, 30-23, 32-14)

NYÍKSE: Asztalos 29, Befahy 11/3, Kósa 10, Földesi 11/3, Tisza 16/6
Csere: Bíró 6, Zajácz 15/6, Gáspár 4, Kazai 12, Major 2

vezetőedző: Kovács Tibor