Már nagyon készülnek a Népmese napjára a könyvárban!

2023. szeptember 29-én (péntek) 9 00 -tól 15 00 óráig mesemondó- és felolvasónapot rendeznek magyar és más népek népmeséiből.

Várnak minden mesélni szerető gyereket, szülőt és nagyszülőt, óvodás és iskolás csoportot, főiskolást, pedagógust, közéleti személyt, intézményvezetőt, művészt, sportolót; mindenkit, aki szívesen vállalkozik arra, hogy felolvassa vagy elmondja legkedvesebb népmeséjét.

A cél, hogy ezen a napon minél több népmesét mondjunk és hallgassunk! Kísérő programként vendég lesz Klitsie-Szabad Boglárka mesemondó, Hajdú Ágota népzenész, zenetanár, Kácsor-Ignácz Gabriella múzeumpedagógus, mesemondó.


A legkisebbeket népi játszótér várja a könyvtár előtti téren.

A mesemondásra az előzetes jelentkezéseket 2023. szeptember 27-ig várják!

Cím: Móricz Zsigmond Megyei és Városi Könyvtár
(Nyíregyháza, Szabadság tér 2. Tel.: 42/598-881)