Már épül a körforgalom

Már épül a körforgalom

Az útfelújítások az önkormányzat, „Nyíregyháza önkormányzati tulajdonú belterületi útjainak fejlesztése” című projekt keretében valósulnak meg. A közművezeték-kiváltási munkálatok alatt a Kígyó utcát teljes szélességében lezárják, ezért a Szarvas és az Arany János utcákról a gépjárművek a Kígyó utcába nem hajthatnak be. Az érintett szakasz Debreceni út–Csipke utca által határolt részét a közlekedők használhatják, de a Kígyó utca további részét, vagyis a Csipke utcától a Szarvas utcáig is lezárták. Ez várhatóan egy hónapig tart. Az Arany János utca páratlan házszámú oldalán megkezdődött az útszegély bontása a Szarvas utcától az Állomás tér irányába. A munkavégzés idejére az érintett útszakaszon forgalomkorlátozás van érvényben, valamint a külső forgalmi sávban megállási tilalmat vezetnek be. A korlátozásokat forgalomirányító és -terelő táblák jelzik.

Kattintson!

HOSSZABBODÓ KERÉKPÁRÚT

A projekt további részét képezi az Arany János és Szarvas utca csomópontjának körforgalmúra történő átépítése, amely a térség közlekedésbiztonságának jelentős javítását célozza meg. Szintén ebből a forrásból épülhet a jelenleg Kereszt utcáig meglévő gyalog-kerékpárút folytatása a Vécsey közig, ezzel az Érkert is bekapcsolódik a város kerékpáros közlekedésébe. A projekt nem csupán egy az önkormányzat nyertes pályázatai közül: ezzel a fejlesztéssel még komplexebb lesz az érkerti városrehabilitáció, hiszen a körforgalom megépülésével – a Szarvas és az Arany János utca kereszteződésében – és az Arany János utca teljes hosszának rekonstrukciójával tovább folytatódik az érkerti városrész komplex fejlesztése.