Lengyelország függetlenségének 105 éves évfordulója Rzeszówban

Lengyelország az idén ünnepelte függetlenségének 105 éves évfordulóját. Országszerte ünnepi műsorokkal emlékeztek e fontos eseményre.

Ebből az alkalomból idén november 11-12-én meghívást kapott a STO-LAT Lengyel-Magyar Baráti Társaság Kórusa Rzeszów testvérvárosába, ünnepi templomi fellépésre. Kórusművek mellett hazafias dalok is felcsendültek. Utazásunk egy nem mindennapos eseménnyel esett egybe. A Bárkányi házaspár, Wiesa és Tamás 50. házassági évfordulója is a napokban volt. Az énekkar meglepetés partival kívánt további boldog éveket.

Másnap a rzeszówi polgármesteri hivatal és a zeneiskola vezetői is szép, megható ünnepség keretében a városházán köszöntötte az „ifjú párt”. Egy életre szóló élményben volt részük. Ezek a találkozások erősítik a két nemzet barátságát, összetartozását.

„Lengyel, magyar – két jó barát!”