Legyőzte a listavezetőt a Szpari.

Az ötödik fordulót rendezték a Merkantil Bank Ligában. A bajnokságban még százszázalékos győri csapatot fogadta a Nyíregyháza Spartacus.

Nyíregyháza Spartacus - ETO FC Győr 3-2 (1-0)

Balmazújváros 400 néző

Jv: Farkas Ádám (Bornemissza Norbert, Horváth Róbert)

Nyíregyháza: Fejér - Farkas B., Gengeliczki, Rjasko, Nagy B., Toma, Kesztyűs (Pataki 77.), Nagy D.(Vass 90.),Herjeczki (Alaxai 58.), Gresó (Sigér a szünetben), Novák

vezetőedző: Tímár Krisztián

ETO: Pap E. – Vera, Szépe, Keresztes K., Csontos D. (Kovács 53.), Bumba (Riquelme 53.), Anton, Kröhn(Huszár a szünetben), Lacza (Diarra 70.), Vingler (Morinigo 53.), Skvarka

vezetőedző: Antonio Munoz

1. perc A Szpari kezdte a találkozót.

2. perc GÓÓÓÓL! Novák Csanád zavarta meg a kapust egy hazaadás után, elvette a labdát, és a kapuba gurított, 1-0.

11. perc Herjeczki indulhatott volna egy kirúgás után, de végül szerelték.

18. perc Bumba lövését fogta biztosan Fejér.

20. perc Kesztyűs lőtt kapásból fölé egy szöglet után.

29. perc Kröhn lőtt balról az oldalhálóba éles szögből.

34. perc Veszélyes győri kontra végén Fejér húzta le Skvarka beadását.

36. perc Bumba lőtt mellé 18 méterről.

39. perc Gengeliczki kapott sárga lapot.

Vége az első félidőnek, vezet a Nyíregyháza.

48. perc Toma egy szép betörés után lőtt az ötös sarkáról, blokkolták. A szöglet után Novák fejelt centikkel mellé.

52. perc Csontos veszélyes beadása után Rjasko mentett középen.

57. perc Herjeczki passzáról épp csak lemaradt Nagy D. és Sigér.

60. perc Sigér szlalomozott végig a lábak között, de lövés helyett passzolt, és végül mentettek a győriek.

62. perc Anton lőtt mellé 28 méterről.

64. perc Nagy vendég helyzet végén Riquelme a felső lécet találta el 15 méterről.

66. perc Egy beadás után Novák fejelt középen fölé.

67. perc Egyenlített a Győr, egy balról érkező beadás után Riquelme bombázott a léc alá 16 méterről, 1-1.

68. perc Nagy helyzet, Sigér passza után Novák lőtt az ötösről, de blokkolták. A szöglet után Alaxai Áron fejelt a kapuba, 2-1.

75. perc GÓÓÓÓÓL!!!! Egy beadás után Farkas Bendegúz lőtt a kapuba közelről, 3-1.

76. perc Nagy helyzet, Toma lövésénél Pap védett bravúrral.

79. perc Szépített a Győr, Skvarka lőtt 16 méterről a kapuba, 3-2.

80. perc Sigér kapott sárga lapot.

82. perc Anton kapott sárga lapot.

85. perc Skvarka lőtt mellé 18 méterről.

89. perc A kispadon ülő Csontos kapott sárgát.

90. perc 7 perc a ráadás.