Kupadöntőben a röplabdások - Esélyt sem adott ellenfelének a Fatum

A Balatonfüreden aratott győzelmének köszönhetően előnnyel várhatta a Magyar Kupa visszavágót a Continental Arénában a Fatum Nyíregyháza. A női röplabdások a bajnokságban minden találkozón legyőzték dunántúli ellenfelüket, és bár az első játszmában 9-10-nél még a vendégek vezettek, robbantott a hazai csapat, és Nikola Radosová és Lacombe Zsófia vezérletével simán nyerte a szettet. A második felvonás elején tovább tartott a mieink lendülete, és ekkor Ralitsa Vasileva és Pintér Andrea is ponterősen játszott, és ugyan a hajrában kicsit kiengedett a csapat, hozta ezt a játszmát is. A harmadik már igazi örömjátékot hozott, Lacombe bombaerős szervái és Radosová ütései megoldhatatlan feladat elé állították a füredieket, így végül 3-0-ra nyert a Fatum Nyíregyháza, és kettős győzelemmel jutott a Magyar Kupa négyes döntőjébe. 

Fatum Nyíregyháza - Szent Benedek RA 3-0 ( 14, 18, 14)

Nyíregyháza:Najdic 2, Vasileva 7, Pintér 9, Lacombe 17, Radosová 22, Ortiz3

Csere: Tóth F., Tóth D. (liberók)

vezetőedző: Németh Szabolcs