Kultúráról a kultúra napján

Kultúráról a kultúra napján

Ehhez hozzájárult, hogy önkormányzati fenntartásba kerültek a település kulturális oszlopai, a Móricz Zsigmond Színház, a Móricz Zsigmond Megyei és Városi Könyvtár, a Jósa András Múzeum és tagintézményei, illetve megújult a Váci Mihály Kulturális Központ is. Nyíregyháza kulturális életével kapcsolatban pedig elmondta, hogy a magyar kultúra napján nem szabad megfeledkeznünk azokról az emberekről sem, akik tehetségükkel hírnevet szereztek a városnak. Kifejtette, Nyíregyháza önkormányzata a civil szervezetek kulturális közfeladatait is támogatja.

– Ki kell emelnem azt a fajta támogatást, ez 25 millió forint a város részéről, amellyel segíti a civil szervezetek kulturális és a városunk számára nagyon hasznos közfeladatát – mondta az országgyűlési képviselő. – Szerencsére a civil szervezetek aktív tevékenységükkel komoly értéket képviselnek Nyíregyháza kulturális életében.