Különleges nyári gyümölcssalátát ajánlunk, érdemes elkészíteni, megkóstolni!

Különleges nyári gyümölcssalátát ajánlunk, érdemes elkészíteni, megkóstolni!
Fotó: spatrendonline.hu

Igaz, most nincs az a nagy kánikula, de érdemes a szuper, nyári recepteket elraktározni! Abszolút könnyedséget ígér többek között a cukkini, a padlizsán, de készíthetünk hagyományosabb lecsót is.

Ám ha unjuk a zöldségeket, akkor jöhetnek a gyümölcsök is! Egy rögtönzött összejövetel, baráti beszélgetés és egy kitűnő szakács-ismerős kellett az alábbi recepthez. Hozzáértő ismerősünk, Jepur Péter (RexTorante Büfé) különleges ajánlása:

Kanyarintsunk nagyobb szeleteket a görögdinnyéből, majd grillezzük meg a lédús gyümölcsöt. Nem kell megijedni, magas cukortartalma miatt kissé karamellizálódik a külseje! Engedjük látszódni a grillrács csíkjait, majd pár perc után vegyük le a grillről, kockázzuk és turbózzuk fel a dinnyét. Fetasajt darabokkal, majd pirított dióval vagy pirított pisztáciával hintsük meg a könnyed gyümölcssalátánkat. Nem kell hozzá semmi más, csak egy villa – jó étvágyat!

 

Szerző: Rutkai