Közlekedésbiztonsági nap

 

A gépjárművek őszi-téli átállását segítő akción az ingyenes gépjármű-átvizsgálás mellett lehetőség volt az okmányok érvényességének ellenőrzésére és a sofőrök KRESZ-tudásának tesztelésére is. A nyári időszak elmúltával különösen fontos a személygépjárművek átvizsgálása, hiszen a hirtelen időjárás változás komoly közlekedésbiztonsági kockázattal jár. Az átvizsgálás azért is fontos, hogy a hiányosságokra ne a közúti ellenőrzéseken, vagy a már megtörtént baleseteknél derüljön fény. A rendezvény szervezői a programokra nem csak a gépjárművezetőket, hanem az egész családot várták, így természetesen a gyerekeket is. A fiatal érdeklődőket motor-szimulátor, kirakós játék, kifestő és ittas állapotot modellező, úgynevezett részeg-szemüveg várta a helyszínen. Az átállás részeként a "Látni és látszani" országos kampány részeként a járművek világító berendezései is átvizsgálták.

Sokan voltak kíváncsiak gépkocsijuk állapotára (a képre kattintva galéria nyílik)