Ki lehet az ellenfél a következő idényben - A DEAC és a Pécs biztosnak tűnik

Ki lehet az ellenfél a következő idényben - A DEAC és a Pécs biztosnak tűnik

Miközben a Nyíregyháza Spartacus játékosai közös edzéseken vesznek részt, az MLSZ a hétfői elnökségi ülésén döntött arról, hogy az alacsonyabb osztályú bajnokságok nem folytatódnak, a félbemaradt bajnokságok záró táblázata alapján jelölik ki a feljutókat és a kiesőket. Ez az NB III-ra nézve azt jelenti, hogy a három első helyezett, a Debreceni EAC, a Pécsi MFC és az Érdi VSE indulhat a másodosztályban, de az érdiek bejelentették, hogy nem vállalják az NB II-t, így megnyílhat az út az NB III Közép-csoportjában 2. helyen végző Szentlőrinc előtt. A versenyszabályzat értelmében az érdiek visszalépése után a szövetség a három csoport összesítésben legjobb második helyezett csapatának ajánlhatja majd fel az indulás jogát. Ha a Szentlőrinc nem vállalja, a Tiszakécske mint legjobb kieső marad bent a másodosztályban.