Két kapufa és két gól - Pontszerzés a ráadásban
Fotó: Trifonov Éva

A pécsieket fogadta a Nyíregyháza Spartacus. A vendégek először játszottak Balmazújvárosban bajnokit.

Nyíregyháza Spartacus - Pécsi MFC 1-1 (0-1)

Balmazújváros 350 néző

Jv: Sipos Tamás (Medovarszki János, Márkus Péter)

Nyíregyháza: Fejér - Szokol, Gengeliczki, Jánvári, Godwords(Szabó B. 85.), Sigér (Paku 65.), Márkus, Vass P.(Hamed 65.), Zamostny(Banyoi 78.), Gresó (Nemes 78.), Novák

vezetőedző: Feczkó Tamás

PMFC: Bukrán – Sági, Rácz, Katona, Marques – Kónya, Nikitscher, Futó, Grabant(Tihanyi 57.) – Bíró (Adamcsek 57.), Szabó Z.(Zsemlye a szünetben)

vezetőedző: Vas László

1. perc A Szpari kezdte a találkozót.

2. perc Novákot rántották le a 16-oson belül, elmaradt a büntető.

3. perc Bíró lőtt mellé egy beadás után középről.

6. perc Szabó lövését fogta Fejér biztosan.

6. perc Gresó passza után Novák került helyzetbe, de Futó mentett.

9. perc Vezet a Pécs, Nikitscher lőtte ki az alsó sarkot 20 méterről. 0-1.

13. perc Hazai szabadrúgás után Márkusról pattant mellé a labda.

15. perc Előbb Feczkó Tamás, majd Katona kapott sárga lapot. Darabos Balázs is lapot kapott.

27. perc Sági lövését fogta Fejér.

33. perc Vass P. remek passza után Gresó lőtt estében fölé középről.

42. perc Nikitscher kapott sárga lapot kezezésért. A 22 méteres szabadrúgás után Gresó labdája a jobb kapufáról pattant ki.

45. perc Három perc a ráadás az első félidőben.

Vége az első félidőnek, a PMFC vezet.

47. perc Márkus bombázott fölé 28 méterről.

59. perc Futó lőtt jócskán mellé.

64. perc Novák beadásáról alig maradt le középen Gresó.

67. perc Bukrán kapott sárgát időhúzás miatt.

69. perc Szokol kapott sárgát.

75. perc Godwords kapott sárga lapot.

80. perc Paku 18 méteres lövését fogta Bukrán.

83. perc Hazai szöglet után egy vendég védőről pattant le Novák lövése.

86. perc Hazai szöglet után többe  is érkeztek középen, Novák estében is lőtt, a gólvonalról vágták ki a pécsiek.

87. perc Paku szöglete után Novák fejelt, Bukrán védett.

90. perc Három perc a ráadás.

91. perc Gengeliczki csúsztatott mellé Hamed beadása után.

93. perc GÓÓÓÓÓL! Novák Csanád hatalmas lövése visszapattant a felső lécről, Szabó Bálint érkezett, és az alsó sarokba lőtt, 1-1.

Vége a találkozónak, döntetlen.

Feczkó Tamás: - A sors igazságtalansága, hogy ezt a mérkőzést nem nyertük meg. Kétszer a kapufáról pattant ki a labda, kétszer a gólvonalról mentettek a pécsi védők. Annak örülök, hogy egy saját nevelésű fiatal szerzett gólt.

Vas László: - Jól kezdtük a mérkőzést, megszerezetük a vezetést is, majd úgy érzem kontrolláltuk a találkozót, de a pontrúgásai nagyon veszélyesek voltak a Nyíregyházának, és persze nem jó a végén két pontot veszíteni, de megérdemelt döntetlen született.