Két győzelem, egy vereség - Továbbjutottak a Sportcentrum kadett kosarasai

A Nyíregyházi Sportcentrum fiú kadett kosárlabda csapata a hétvégén Budapesten szerepelt a Kiemelt Kadett Bajnokság selejtezőjének első körében. A Brúgós Oliver által vezényelt gárda remekül helyt állt az első megmérettetésen, két győzelemmel és egy vereséggel továbbjutottak a következő körbe, ami Hódmezővásárhelyen kerül megrendezésre. A cél a legjobb 32 közé kerülés. A Sportcentrum kosarasai első meccsüket a Szolnok ellen játszották, amire még nem voltak felpörögve az utazás miatt, így az vereséggel végződött. Az Eger elleni párharc végig szoros küzdelmet hozott, mentálisan Nyíregyháza jobban bírta, így a kulcsfontosságú mérkőzést megnyerték. A harmadik összecsapást a Budapesti Bikák ellen vívták, ahol az edző a játékosokat folyamatosan rotálva, magabiztos játékkal nyertek meg . A torna legjobbjai teljesítményük alapján Simon Kristóf, Nagy Benedek és Pollák Milán.

Szolnok KA/A- Nyíregyházi Sportcentrum KA/A            94-49

Egri VSI KOK- Nyíregyházi Sportcentrum KA/A             53-57

Nyíregyházi Sportcentrum KA/A-Budapesti Bikák A       90-55