Képzési programok romák részére

Képzési programok romák részére

Uniós pályázatok kihasználása, táborok szervezése, szociális földmunkában való részvétel és munkahelyteremtő programok elindítása... Csak néhány azok közül, amelyek a megyei területi Roma Nemzetiségi Önkormányzat tervei között szerepelnek az előttük álló öt évben. Erről ma sajtótájékoztatón számoltak be.

MEGSZÜLETETT AZ ELSŐ MEGÁLLAPODÁS

Varga Dénes, az önkormányzat elnöke kifejtette, hogy a Felső-Tisza-vidéki Vízügyi Igazgatósággal kötötték meg az első megállapodást. Ennek célja, hogy a lehető legszélesebb körben elősegítsék a megye munkanélküli cigány lakosságának foglalkoztatását és képzését az igazgatóság által lebonyolított országos közfoglalkoztatási programban.

INFORMÁCIÓS IRODÁK

A vízügyi igazgatósággal történő megállapodás része, hogy információs irodákat állítottak fel 12 járási székhelyen, ahol a közfoglalkoztatás keretében 1-1 koordinátort alkalmaznak. Az ő feladatuk lesz a jövőben a roma munkavállalókat érintő problémák feltárása és a cigányság életének segítése.

Bruszel Dóra