Kazah ellenfelét is legyőzte a Szpari

A kazah Kizilzsar FK ellen lépett pályára Törökországban a Nyíregyháza Spartacus felkészülési találkozón. Az első félidő több lehetőséget hozott, a 33. percben pedig megszerezte a vezetést a Szpari. Géresi Krisztián passzolt Myke Ramoshoz, aki a kapus mellett a hálóba gurított, 0-1. Az első félidő több gólt nem hozott, így a mieink mehettek előnnyel pihenőre.
A második félidőben megduplázta előnyét a Spartacus. A 63.percben Vass Patrik szerzett labdát, majd lőtt kapura, a kapus bravúrral hárított, ám a kipattanót Herjeczki Kristóf középre passzolta, a remekül érkező Gresó Mátyás pedig az üres kapuba passzolt, 0-2. És még nem volt vége, egy szögletet követően Gresó Mátyás adta be a labdát, középen Alaxai Áron védője fölé emelkedett, és a kapuba fejelt, 0-3. A 84. percben szépítettek a kazahok, így 1-3 lett a végeredmény.
A Szpari a Kassa után kazah ellenfelét is legyőzte a felkészülés során.

Kizilzsar - Nyíregyháza Spartacus 1-3 (0-1)

Nyíregyháza: 1. félidő: Dala  – Tamás, Gengeliczki, Baki, Farkas B., Sigér, Kesztyűs, Kovácsréti, Nagy D., Myke, Géresi

2. félidő: Fejér - Alaxai, Baki (Tamás 68.), Deutsch, Nagy B., Toma, Vass P., Pataki, Herjeczki, Gresó, Németh B.

vezetőedző: Tímár Krisztián