Karate Európa-bajnokság Csehországban - nyíregyházi bronzéremmel

Karate Európa-bajnokság Csehországban - nyíregyházi bronzéremmel

2019. június 27-29 között került megrendezésre Prágában az U20-as Shinkyokushin Karate Európa Bajnokság, ahol 25 ország több mint 500 versenyzője lépett tatamira.

A nyíregyházi Ezüstcsikó Karate Egyesület versenyzője, Berencsi Csaba képviselte hazánkat az U20-as korosztály -70 kg súlycsoportjában. Csaba a nyolcaddöntőben egy örmény ellenfelet kapott. Két hosszabbítás után egyhangú bírói döntéssel jutott a negyeddöntőbe. Itt egy román ellenfél várt rá. A hosszabbításokban összeszedett sérülések ellenére Csaba végig partiban volt ellenfelével, de a bírók a román fiút juttatták a döntőbe. Csaba így egy szépen csillogó bronzéremmel térhetett haza.

A versenyző felkészülését Nyíregyháza is támogatta, edzője sensei Tóth Tibor.