Jótékonysági koncerttel ünnepelnek

Számos programmal és jótékonysági rendezvénnyel készül a nyíregyházi Rotary Club. A szervezet soros elnöke sajtóreggelin arról beszélt, hogy az idei elnökség az egészség jegyében is telik, révén, hogy ő maga is orvosként praktizál. Pénzes Marianna azt mondta, egy olyan speciális sószobát akarnak kialakítani, ahol azok is gyógyulhatnak, akik egy ilyen terápiát nem tudnak finanszírozni.

(További képekért kattintson a fotóra!)

Elsősorban 8–10 év alatti gyerekek problémáinak kezelésére szolgál majd a sószoba. A terv az, hogy a kicsik mellett a szüleik is elkísérhetik majd gyermekeiket a terápiára.
A Rotary egy Varnus Xaver koncerttel is segítené a terv létrejöttét, az orgonaművész fellépésére már el is fogytak a jegyek. Tervben van az is, hogy a nagy érdeklődésre való tekintettel még egy koncertet ad a művész.
A nyíregyházi szervezet újjáalapításának tizedik évfordulóján egyébként további programokkal is készülnek.

A Rotary Club Nyíregyháza egyébként a jótékonysági koncerten kívül számos programot szervez. Hátrányos helyzetű gyerekeknek idén is rendeznek Mikulás-ünnepséget, illetve a ruhagyűjtések is folytatódnak.

Erdős József

Fotó: Máté János