Jó hír a kerékpárosoknak – Itt kapott új aszfaltburkolatot a kerékpárút!

Jó hír a kerékpárosoknak – Itt kapott új aszfaltburkolatot a kerékpárút!
Fotó: Illusztráció

Jó hír a kerékpárosoknak, hogy Kígyó utcától induló, Debreceni út – Tünde utca - Kállói út (Csárda utca) - Szent István utca vonalon a Kert utcáig megépült új kerékpárút mára a teljes nyomvonalon aszfaltburkolatot kapott. 

 A csatlakozó építmények (buszöböl, buszperon, parkoló, kerékpáros átvezetések a Kállói úton) kialakítása van még folyamatban. A Kállói úti gyalog-kerékpáros átvezetéseknél csütörtökön kezdődik meg az útcsatlakozások helyreállítása. A közel 8 kilométeres nyomvonalon folyamatos a törmelékek összeszedése, a tereprendezés és a végleges forgalomtechnika kialakítása. A teljes befejezés augusztus közepére várható.

A kivitelező tájékoztatása szerint a következő hét folyamán még jelzőlámpás forgalomkorlátozásra kell számítani a Kállói úti gyalog-kerékpáros átvezetésekben a főpálya aszfaltozása kapcsán.