Játssz kisautó helyett igazi gépekkel! - Nyílt nap a Magyar Közút mérnökségein

Játssz kisautó helyett igazi gépekkel! - Nyílt nap a Magyar Közút mérnökségein
A gyerekeknek különleges programokkal is készülnek a közutasok, lesz például arcfestés, trambulin, stb.

Milyen egy útellenőri autó? Milyen hókotrót vezetni? Kik a közutasok és mi a munkájuk? Tavaly számos család volt országszerte kíváncsi arra, mivel tölti napját egy közutas, ezért idén szeptember 7-én, szombaton 10 és 15 óra között ismét Nyílt Nap lesz a Magyar Közút Nonprofit Zrt. 1-1 megyei mérnökségén - Nyíregyházán is -, ahol pár órára bárki közutassá válhat.

 

Minden kisgyerek tátott szájjal nézi az óriási gépeken dolgozó embereket, akik az utakat javítják. A Magyar Közút szeptember 7-i Nyílt Napján az álmok valóra válhatnak, és bárki bemehet a társaság egy-egy megyei mérnökségére és felülhet egy hókotróra, beülhet egy útellenőri autóba, megismerheti és láthatja a világot a közutasok szemével. Idén a kecskeméti, a pécs-felsői, a gyomaendrődi, a szegedi, a dunaújvárosi, a csornai, a berettyóújfalui, az egri, a jászberényi, a tatabányai, a balassagyarmati, a dunakeszi, a marcali, a nyíregyházi, a paksi, a körmendi, az ajkai, az eszteregnyei mérnökség, illetve Miskolcon a megyei igazgatóság dolgozói várják szeretettel a látogatókat, hogy bemutassák munkájukat. A gyerekeknek további különleges programokkal is készülnek a közutasok, lesz például arcfestés, trambulin, KRESZ park és rolleres, valamint kerékpáros ügyességi akadálypálya is.