Itt a megoldás: így lehet legális úton májusfához jutni!
Fotó: illusztráció

Bár már egyre kevesebb helyen őrzik a hagyományt, van, ahol még most is állítanak szalagokkal díszített májusfát a legények. Ehhez pedig a Nyírerdő Zrt. Nyíregyházi Erdészete idén segítséget is nyújt. A társaság Szedd magad a májusfát! címmel akciót hirdet.

 

A májusfa a fiatalság, az újjászületés és a szerelem szimbóluma. A hagyomány szerint április 30-ról május 1-re virradóra, az éj leple alatt díszítik fel a legények és állítják fel kiszemelt választottjuk háza elé. Aki eddig bujkálva és alattomban próbált májusfa-valóhoz jutni, az immár fellélegezhet, mert a NYÍRERDŐ Zrt. Nyíregyházi Erdészete Szedd magad a májusfát! akciót hirdet!

 

AJÁNDÉKOT IS KAPHATNAK

 

Április 30-án 14 és 19 óra között a Sóstói-erdőbe várják az erdészek azokat a legényeket, akik legális úton és saját kézi erővel szeretnének kivágni egyet az előre kijelölt nyírfák közül! A népviseletben érkezők a fa mellé apró ajándékot is kapnak!

 

További információ a NYÍRERDŐ Zrt. Facebook-oldalán!