Ismét területi minősítő Nyíregyházán, a Váci Mihály Kulturális Központban

Ismét területi minősítő Nyíregyházán, a Váci Mihály Kulturális Központban
Ismét területi minősítő Nyíregyházán, a Váci Mihály Kulturális Központban

2019 után idén újra megrendezi a Martin György Néptáncszövetség a Néptáncosok Területi Bemutató Színpadát (NTBSZ) a Váci Mihály Kulturális Központban. November 28-án, vasárnap 10.30-kor kezdődnek a bemutatók a színpadon.

A belépődíj nélkül látogatható minősítő versenyen – és a VMKK teljes területén – a nézők kizárólag maszkban, távolságtartással, egymás egészségére vigyázva vehetnek részt!

A helyi néptáncosokat képviselő Szabolcs Néptáncegyüttes mellett ezúttal a Cigándi Sarkantyús,  a sárospataki Bodrog és a szentesi Jövőnkért Néptáncegyüttes minősül a „Nívódíjas” és a  „Kiemelt Nívódíjas Együttes” címért. Sikeres szereplés esetén az együttesek számára esély nyílik  a részvételre a Néptáncosok Országos Bemutató Színpadán (NOBSZ), melyet a következő év tavaszán  rendez meg az országos szövetség!

(Martin György Néptáncszövetség)