Ismét házhoz vitték a díjakat, a VIDOR Fesztivál Capitano-díját Szabó Máté, Pantalone-díját pedig Antal Csaba vette át

Az idei VIDOR Fesztiválon a legjobb rendezésért járó, Capitano-díjat Szabó Máté, a legjobb díszletért járó, Pantalone-díjat Antal Csaba nyerte el, akik a Szolnoki Szigligeti Színház A fösvény című komédiájának színpadra álmodói voltak.

Molière komédiáiban szókimondóan és szellemesen pellengérre állítja az ember gyarló tulajdonságait.  A fösvényben egy olyan apáról - Harpagonról - rajzol kíméletlen karikatúrát, aki a pénz imádatában nem ismer se embert, se Istent, józan eszét is elvesztve mindent ennek rendel alá.  Az elismeréseket Kirják Róbert, a VIDOR Fesztivált szervező Móricz Zsigmond Színház igazgatója adta át.

Az előadásról bővebb információ:  https://www.vidor.eu/programok/a-fosveny/160541