Indiai vadkendert termesztettek Nyíregyházán

A Nyíregyházi Rendőrkapitányság kábítószer-kereskedelem bűntett és kábítószer birtoklása bűntett elkövetésének megalapozott gyanúja miatt folytatott nyomozást D. Zoltán János 48 éves és Z. Liza 43 éves nyíregyházi lakosok ellen. A nyomozás adatai szerint a férfi és élettársa nyíregyházi családi házuk udvarán indiai vadkendert termesztettek, amelyet közösen árusítottak. A nyíregyházi nyomozók a Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Rendőr-főkapitányság Mélységi Ellenőrzési és Közterületi Támogató Osztály munkatársaival 2014. szeptember 25-én tartottak házkutatást a férfi házában. A ház hátsó kertjében két tő, egyenként 270 centiméter magas, összesen mintegy 20 kilogramm súlyú, éppen virágzó indiai vadkender bokrot találtak. A házban, illetve annak mellékhelyiségeiben 248,1 gramm zöld növényi őrleményt, a szakértői vélemény szerint kábítószert, valamint annak kiadagoláshoz használt digitális mérleget és számos méretre vágott alufólia darabot foglaltak le. A nyomozás adatai szerint D. Zoltán János fogyasztotta is a saját termesztésű kábítószert. A rendőrség az eljárást a gyanúsítottak őrizetbe vétele mellett folytatta.

A Nyíregyházi Rendőrkapitányság a nyomozást befejezte, és az ügyben keletkezett iratokat a napokban vádemelési javaslattal megküldte az illetékes ügyészségnek.