Illegálisan árulta a tűzijáték termékeket Nyíregyházán

A rendőrség Tevékenység-irányítási Központjába 2014. december 29-én állampolgári bejelentés érkezett, hogy Nyíregyházán a Búza téri piacnál egy személygépkocsiból pirotechnikai termékeket árulnak illegálisan. A bejelentést követően az egyenruhások kimentek a helyszínre, ahol az egyik gépkocsi csomagterében több doboz illegálisan árusított tűzijáték terméket és petárdát foglaltak le. A járőrök igazoltatták a jármű sofőrjét, aki kérdéseikre azt válaszolta, hogy a tűzijáték termékeket a napokban vette egy másik piacról, a vásárlás tényét azonban semmivel nem tudta igazolni. Az egyenruhások a 33 éves nyíregyházi férfi ellen pirotechnikai termékek birtoklására és felhasználására vonatkozó szabályok megszegése miatt szabálysértési eljárást kezdeményeztek. Az ügyben a további eljárást a Nyíregyházi Rendőrkapitányság Igazgatásrendészeti Osztálya folytatja le.