Idegenben nem ment a MAFC ellen

Idegenben nem ment a MAFC ellen
Vereséget szenvedett a Marso-NYKK.

Szerdán hazai környezetben két ponttal legyőzte a MAFC-ot a Marso-NYKK, ezzel pedig bebiztosította helyét az "A" csoportban. A két csapat ezúttal a fővárosban találkozott, és a várt szoros mérkőzés sokáig ezúttal sem maradt el. Az első két negyedben előnyt szerzett a MAFC, melyből a harmadikban faragott a Nyíregyháza, igaz Radenkovics és Kolarics már négy-négy személyivel rendelkezett, Taylor pedig sérülés miatt nem is játszhatott. A záró játékrész elején viszont egy duplával és egy triplával növelték a különbséget a hazaiak, és hiába próbálkozott időkéréssel és cserékkel Sitku Ernő, a végén nyerték a találkozót a budapestiek.  

MAFC - Marso NYKK 79-63 (21-19, 22-15, 18-21, 18-8)
Középszakasz, alsóház, 4. forduló

Budapest, 300 néző 

V.: Kapitány G., Makovsky Sz., Surányi G., Szabadvári János

MAFC: Tursics 2, Fodor K. 2, Misek 17/9, HUNTER 15/6, GLENN 16. Csere: TOUTZIARAKISZ 22/3, Faragó 2, Lakosa 3, Lakits -.

vezetőedző:Stefan Timbus

NYKK: Szavics 7/3, Kósa T. -, VASZOJEVICS 12/3, NAGY K., Radenkovics 6. Csere: Molnár M. 10/3, Lajsz 3/3, Helmeczi 2, Czura 3/3, Kolarics -, Kósa D. -.

vezetőedző: Sitku Ernő

DL