Huszadikán nyit a fürdő

A Sóstó-Gyógyfürdők Zrt. vezérigazgatója szerint, december huszadikán már a megújult körülményekkel fogadják a látogatókat az Aquariusban. Az élményfürdő szolgáltatásainak többsége már üzemelni fog huszadikától, de a gyógyászati szárny építése miatt van, amit most még nem tudnak majd igénybe venni a látogatók. Dr. Podlovics Roland elmondta: ez érinti a szaunavilágot is, így az sajnos nem fog még működni. Viszont a termál-, a gyermek-, a hullámvilág és év végére az 50 méteres feszített víztükrű medence is üzemelni fog. Újszerű lesz az, hogy egy folyosón keresztül az élményfürdőbe látogató vendégek is tudják majd használni az ötvenes medencét.
A gyógyászati szárny várhatóan jövő év tavaszán készül el. A beruházás több mint 300 millió forintba kerül, de ebben még az új eszközök beszerzése nincs benne. A nagymedence régen várt lefedése pedig körülbelül hetvenmillió forintba került, de emellett saját erőből is tízmillió forintot költöttek a rekonstrukcióra.