Húsvéti tojást kapnak a szabályosan közlekedők

– Az ellenőrzés célja a szabálytalan közlekedők kiszűrése, és az, hogy a rendőrök felhívják a figyelmet a biztonságos közlekedésre és a szabálykövető magatartásra – mondta Fedor Rita, a Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Rendőr-főkapitányság sajtóreferense. – Húsvét alkalmából a szabálykövetőket csoki tojással jutalmazzák. Ajándékot kapnak azok a kerékpárosok, akiknek a biciklijük az előírások szerint van felszerelve, és szabályosan közlekednek, illetve megjutalmazzák az autósokat, ha a gépkocsijuk a megfelelő műszaki állapotban van, okmányaik rendben vannak, nem ittasak és nem vétettek a szabályok ellen.
Az ellenőrzés alkalmával a rendőrök a szabályszegőket büntetik, figyelmeztetésben részesítik, helyszíni bírságot szabnak ki, vagy feljelentést tesznek.

F.A.