Húsvét a Nyíregyházi Televízióval

Húsvét a Nyíregyházi Televízióval

A jubileumi, múltidéző műsor keretében ezúttal olyan korábbi adásrészleteket válogattunk össze, amelyek javarésze az ünnephez köthető, és tartalmas kikapcsolódást, feltöltődést jelentenek. A kínálatból: Húsvéti feltámadási liturgia 1996-ból, Esztergomi mise balett produkció a Római Katolikus Társszékesegyházból, nem mindennapi felvételekkel. A Nyírség Táncegyüttes két, 1987-es (!) koreográfiája a múzeumfaluból, melyek közül az egyik a megyei kötődésű, világhírű Balázs Gusztáv nevéhez fűződik. S a korábbi lakberendezési műsor, az Otthon húsvéti kiadása mellett egy-egy rövid etűd segítségével ellátogatunk a nagyszekeresi templomba és egy egyháztörténeti kiállításra is.

Emellett a Híregyháza is a húsvétról szól hétfőn 19.30-kor, valamint a Rita kérdez műsorokban is az ünnep a téma. Aki pedig a karosszéket választja a hétfői kirándulás helyett, egy 19.00 órakor kezdődő magazinműsor segítségével elkalauzoljuk az állatpark egyik legújabb látványosságába, a Viktória-házba.