Hőségre, zivatarokra és felhőszakadásra adott ki figyelmeztetést az OMSZ
Hőségre, zivatarokra és felhőszakadásra adott ki figyelmeztetést az OMSZ

Vasárnapra országszerte adott ki figyelmeztetést a zivatarok, néhány megyére a felhőszakadás veszélye miatt az Országos Meteorológiai Szolgálat.  Ezzel együtt néhány megyében még a hőség miatt is figyelmeztetnek.

Éjszaka hidegfront érkezett, amely néhány fokos visszaesést okozott,  de a nyári időnek még nincs vége – írták.

Napközben szakadozott felhőzet mellett többórás napsütésre számíthatunk. Eleinte nyugaton, majd a középső országrészben, délutántól egyre inkább már csak északkeleten, keleten valószínű több helyen zápor, zivatar.

A szél mindenütt északnyugatira, északira fordul, és sokfelé élénk, a keleti tájak kivételével helyenként erős lesz, illetve zivatarok környezetében viharos széllökések is lehetnek.

A legmagasabb nappali hőmérséklet 25 és 32 fok között várható, délkeleten lesz a melegebb. Késő estére általában 18 és 23 fok közé hűl le a levegő.

 

OMSZ